Regenerační a Rekondiční masáž

Tato masáž je určena k osvěžení a urychlení odstraňování únavy. Skládá se ze série hmatů o různé razanci, rychlosti a přesnosti, kdy je třeba dodržovat její pevné zákonitosti. Slouží k posílení celkového zdravotního stavu, k osvěžení po tělesné a duševní námaze nebo léčení či doléčování některých chorobných a poúrazových stavů, někdy také ke zlepšení stavu pokožky.

Massage, Shoulder, Human, Relaxation, Classic Massage

Masáž působí v první řadě na kůži a svaly. Masáží lze podráždit nebo tlumit kožní i hluboké receptory, čímž se reflexně ovlivňuje centrální nervová soustava. Dochází k lepšímu prokrvení masírované oblasti a tím dochází k zlepšení látkové výměny. Masáží se urychluje nejen krevní, ale i mízní oběh, tím se zrychluje odstraňování únavových látek a dalších zplodin látkové výměny. Dochází k úlevě po namáhavých sportovních výkonech, zmírní se bolest. Zotavení po masáži je mnohem rychlejší než po pouhém pasivním odpočinku.

Život nám může způsobovat různé bolesti, ale masáž je pomáhá překonávat.

Reflexní terapie

Na našich chodidlech se rozprostírá mapa celého těla. Staří Číňané to vědí už dávno a my se od nich máme ještě hodně co učit. Na začátku roku 2009 jsem si udělala kurs reflexní terapie (dále jen RT) u samotných mistrů v oboru, manželů Beáty a Júlia Patakyových. Jsou autory několika knih s touto tématikou. Již moje první kniha (Učebnice reflexní terapie) mne přivedla k zájmu o reflexní diagnostiku. Jenže samostudium má svá úskalí, a jedním z nich jsou chyby, kterých se člověk bez dozoru a kontroly dopouští. Právě toho jsem se chtěla vyvarovat.

Beach, Feet, Hand, Pebbles, Sand, Seashore, Stones, Wet

Při bolestech hlavy a migréně

Je příjemná, pomalá, hladivá a uklidňující. Migréna vzniká většinou při dlouhotrvajícím stresu a napětí, souvisejícím často s nedostatkem spánku, její vznik podporují i dráždivé faktory, jako prudké světlo, hluk, nepříjemné pachy, ostré nebo studené jídlo, u žen také menstruace.

Při určování diagnózy je třeba odlišovat projevy migrény od projevů silné bolesti hlavy, která není provázena takovými příznaky jako jsou: zvracení, malátnost, dvojí vidění, poruchy řeči apod.

Masáž provádíme pomalu, ale rytmicky s lehkým až středním tlakem na masírovanou část těla. K uvolnění napomáhá i speciální složení oleje – za studena lisovaný a aromatizovaný éterickými oleji (levandulový, jalovcový, mátový, meduňkový nebo citrusový).

Vlastní masáž začíná uvolněním šíjové oblasti, pokračuje masáží lymfatických uzlin a přechází na obličejovou část (zde připomíná kosmetickou masáž). Na závěr je možné použít ještě akupresuru.

 

Uvolnění krční páteře

Na lidech kolem pozoruji mnoho problémů s páteří jako takovou. Základem zdravých zad i zdravého člověka je totiž zdravá krční páteř. Zablokovaná krční páteř omezuje člověka nejen v pohybu, ale zamezuje i toku životní energie, což se posléze projevuje bolestmi hlavy a celkovou únavou. Kdo zažil, ví, jak bolavá krční páteř dokáže znepříjemnit život. Při použití této metody jde o tzv. „měkké“ uvolnění krční páteře; jsou to určité po sobě jdoucí hmaty. V úvodu odblokování je nutné reflexně uvolnit palec na noze – ten totiž v řeči RT reprezentuje hlavu a krční páteř. ŽÁDNÉ ŠKUBÁNÍ HLAVOU! Okolí krční páteře a baze lebky se pouze promačká. Celé ošetření trvá více než hodinu a probíhá vsedě i vleže.

Massage, Move, Therapy, Physiotherapy, Physio, Relax

Indická masáž hlavy

Tato technika je v Indii praktikována více než tisíc let, a to původně ženami, které věřily, že masáž hlavy zachová vlasům zdraví a sílu. A nemýlily se. Na rozdíl od nich je však tato technika rozšířena a je do ní začleněn krk, ramena, horní část paží a také obličejová partie. Hlava, krk a ramena jsou důležitá energetická centra v těle. Když je člověk ve stresu, napětí se začíná hromadit a později se projevuje v podobě ztuhlého krku a ramen, bolestí hlavy a někdy i vypadáváním vla­sů.

India, Elephant, Statue, Stone, Figure, Hinduism, Art

Indická masáž je bezpečná a jednoduchá, navíc efektivní terapie, která nejenže podporuje růst vlasů, ale také ulevuje od bolesti a zbavuje stresu a napětí. Práce na konkrétních místech na těle, hlavně na krku a ramenou, kde působí stres na většinu svalových skupin, může přinést okamžitou úlevu. Zmírní napětí a rozpouští vláknité shluky a uzlinky. Zlepšuje výkonnost oběhového a lymfatického systému, toxiny z napjatého svalstva se rozptýlí, pohybu se vrací ztracená dynamika a lehkost.

Její výhodou je také to, že ji lze použít prakticky kdekoliv. Provádí se vsedě, není při ní třeba odkládat oblečení, protože se nepoužívají žádné oleje. Je velmi vhodná také pro těhotné ženy, které se často zbytečně vzdávají masáže jen proto, že poloha na břiše pro ně není vhodná. Právě ony o sebe však potřebují pečovat více než kdokoliv jiný a vhodným řešením je právě Indická masáž.

 

Reiki

Reiki práce s vesmírnou energií, jež ze své vlastní podstaty původu nemůže ublížit nebo být zneužita. Rei v překladu znamená vesmírný, životodárný a Ki znamená energii.

Reiki je bezpečná, jemná a nenásilná metoda praktického uzdravování. Zvyšuje energii, zmírňuje bolest, umožňuje hlubokou relaxaci a navozuje pocit harmonie. Aktivuje samoléčebný mechanismus člověka a zlepšuje též mimosmyslové vnímání. Reiki působí nejen na fyzické úrovni, ale i na úrovni duševní a duchovní.Ve své podstatě je Reiki přikládání rukou na tělo, kdy dochází k přenosu vesmírné energie mezi terapeutem a klientem. Reiki energii může přijímat každý a předávat ji může pouze člověk zasvěcený do určitého stupně reiki od mistra reiki.

Buddha, India, Spirit, Prayer, Concept, Buddhist

Mysl má nad tělem tak velkou moc, že sedmdesát procent nemocí souvisí s orientací mysli a jen třicet procent skutečně vzniká v těle. Jsou vyjádřeny tělem, ale jejich původ leží v mysli.

Napětí můžeme uvolnit pouze tehdy, když jsme sami se sebou spokojeni, když se příjmáme takoví, jací jsme. Když žijeme přítomným okamžikem, vylučujeme napětí z našich životů. Relaxace nastává, když člověk přestane žít v budoucnosti, či minulosti, a žije v přítomnosti. Je to stav, kdy vaše energie nikam neproudí, jednoduše je s Vámi. Pak neexistuje jiný okamžik, nic neočekáváme, nic nežádáme, nic nechceme. Relaxace znamená změnu energie.

Rozhodnutí stát se kanálem pro reiki energii je silný zážitek, který může změnit Váš život a pomůže Vám na cestě Vašeho duchovního růstu. Energie reiki je skutečná a reiki praktik vnímá její fyzickou přítomnost.

Usui metoda, jak ji učila Hawayo Takata, zahrnuje tři úrovně reiki. Úroveň reiki 1 vytvoří ve studentovi kanál pro reiki energii. Jakmile je kanál pro reiki energii vyladěn, lěčivá energie začne procházet studentem.Úroveň reiki 2 umožní pracovat s reiki energií na vzdálenost v prostoru a čase. Student, který dosáhne úrovně reiki 3, se stává reiki Mistrem a učitelem. Každá úroveň reiki vyžaduje práci s energetickým systémem člověka. Reiki zasvěcení je provedeno doživotně.

 

Kraniosakrální osteopatie

Je to manuální terapie(crani­um=lebka, sacrum=kost křížová, sakrální=svatý, posvátný). Je založena na naslouchání našim tkáním, pro pacienta příjemná a nebolestivá. Osvobozuje, uvolňuje životní sílu, oživuje její tok a rytmicitu a tím nastartovává samoléčení organismu jako celku. Často přináší hlubokou relaxaci, pocit hlubšího a snadnějšího dýchání, jakoby zbavuje tíhy, navrací pacienta ke komunikaci s vlastním tělem a jeho schopností samouzdravování. Ošetření probíhá pouze lehkým přiložením rukou. Je to praktika doplňková k dalším manuálním terapiím.

Využívá vlastností centrální nervové soustavy, malých pohybů v kostech, mezi kostmi a v lebečních švech. Odstraňuje napětí vzniklá různými traumaty lebky (porodní traumata, úrazy hlavy apod.) a tím ovlivňuje funkci hlavových nervů, mozkových cév a vnitřních mozkových struktur. Pracuje se hodně s hlavou, rameny a v oblasti celé páteře až po křížovou kost, ale také s končetinami. Ruce pokládám tam, kam mě pozve Vaše tělo!

INDIKACE

Kraniosakrální osteopatie má četné indikace:

  • problémy zad (bolesti páteře, bolesti bederní páteře u těhotných)
  • bolesti kloubů, neuralgie, bolesti hlavy, ramen a žeber
  • neurastenie
  • závratě, zaléhání uší
  • astma, chronický kašel
  • záněty šlach, záněty vedlejších dutin nosních
  • návaly při menopauze
  • střevní záněty (spastické)
  • močové infekce, noční pomočování dětí
  • arteriální hypertenze
  • hemoroidy
  • psychické problémy, deprese, nespavost
  • školní potíže
  • dětská mozková obrna

Přináší úlevu:

  • chronická progredující polyartritida
  • spondylartritida
  • algodystrofie
  • roztroušená skleróza
  • myopatie
  • Parkinsonova choroba

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž (dále jen ML) je jemná hmatová technika ovlivňující cévní a lymfatický systém. Má hluboce uklidňující efekt, zmírňuje pocit bolesti a napětí a pročišťuje tělo.

Lymfa je tekutina obsažená v lymfatických cévách, vstřebávají se do ní živiny z potravy – především tuky, některé bílkoviny, vitamíny, minerály a hormony. V lymfatických uzlinách jsou vysoce koncentrované buňky imunitního systému, které zde vychytávají a pohlcují cizorodé částice. Rozeznávají patogeny a vytvářejí proti nim protilátky, které účinně bojují proti chorobě uvnitř našeho těla. Proto je důležité, aby byl lymfatický systém v pohybu a mohl správně plnit svoje funkce.

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž u různých chorob:

   • žilní a lymfatické otoky (po úrazech a operacích)
   • celulitida
   • obezita (aktivuje proces hubnutí)
   • těžké a unavené nohy
   • bolesti svalů a páteře
   • migréna
   • akné, lupénka
   • sportovní medicína
   • kosmetika

Každá lymfodrenáž začíná bazálním ošetřením krku, další postup se odvíjí od individuálních potřeb klienta. Pro ML jsou charakteristické velkoplošné kruhové hmaty, dotek je jemný a hladivý. Sled hmatů je přesně daný a je nutné ho dodržet. Co můžete očekávat? Již v průběhu kůry můžete pozorovat, že vám začínají být volnější kalhoty nebo i boty, přechodně se může objevit zhoršení pleti, ke kterému dochází v souvislostí s detoxikací organismu, můžete být unavenější a citlivější. Nepřetěžujte se, buďte na sebe hodní a hýčkejte se! Pak už vás čekají jen pozitiva: úbytek na váze, pevnější pleť, menší otoky i celulitida. A jelikož lymfodrenáž je hladivá a odbourává stres, bude se vám i líp spát. Chcete-li tedy udělat něco pro očistu a krásu těla a mysli, neváhejte. Je to investice do Vašeho těla a ta se vyplatí ( i do auta často investujeme víc než do sebe!)

Optimální model:

   1. návštěva: ML dolní okruh
   2. návštěva: ML horní okruh
   3. návštěva: ML celková
   4. návštěva: ML dolní okruh
   5. návštěva: ML dolní okruh

Ceník manuální (ruční) lymfodrenáže:

   • Dolní okruh: bazální ošetření krčních uzlin, nohy zepředu i zezadu, hýždě – 90 min /900,–
   • Horní okruh: bazální ošetření krčních uzlin, ruce, hrudník, záda, šíje a hlava – 90 min /900,–
   • Celková: bazální ošetření krčních uzlin, nohy z obou stran, záda, příp. hlava – 90 min /900,–

Obličejová lymfodrenáž (kosmeticko – zdravotní): krk, dekolt, obličej 40 min -/450,–

   • jedno ošetření 90 min 900,–Kč
   • kúra 4 ošetření za zvýhodněnou cenu 4×850,– 3 400,–

Masáž zad, ramen a šíje lávovými kameny

Lávové kameny – energie z nitra země – předávají sálající teplo tělu jako životadárnou esenci, jako elixír života a uvolňují svalové napětí, stres a bolest, aby vše odplynulo a zůstala jen pohoda a klid. Člověk se cítí jako znovuzrozený, z masáže odchází jiný, lepší…

Massage, Massage Stones, Welness, Health, Meridians

Masáž lávovými kameny povzbuzuje cévní i lymfatický systém. Díky jejich mimořádné kamenů působí i na vnitřní orgány. Hladivý dotyk v kombinaci s uvolňujícím se teplem působí sedativně a hluboce relaxačně. Tato hodinová masáž je vhodná pro toho, kdo hledá silný zážitek spojený s dokonalým odpočinkem a hlubokou relaxací. Vždy přihlížím k potřebám a přáním klientů.

Masáž je možné přizpůsobit tak, aby vyhovovala právě Vám.